Jdi na obsah Jdi na menu
 


17

hodně (pražských) revizorů má tzv. fotbalistický účes, tj. ofina a vzadu dlouhé vlasy

nosí často omšelou džínovou bundu

velmi často žvýkají

16

Po nastoupení do prostředku MHD si revizor obvykle nesedá. Mívá jednu ruku v kapse (ve které drží odznak) a druhou rukou se drží. Okamžitě po zavření dveří a rozjezdu vozu zahájí své tažení. Pozor na lstivé revizory, kteří sedí a čtou si noviny!

15

V Praze revizoři v metru nesmějí kontrolovat kvůli bezpečnosti nikoho ve vzdálenosti 2 metry od kraje kolejiště a od okraje eskalátoru. Dále údajně nemají kontrolovat nikoho, kdo má obě ruce plné něčeho těžkého. A moje osobní zkušenost je, že mě nikdy nekontrolují, když si čtu noviny a tvářím se, že nevnímám okolí.

14

Předem si vymyslete a zapamatujte věrohodné (existující) rodné číslo. Jednoduchým výpočtem si totiž revizor vybavený kalkulačkou může ověřit, zda takové RČ skutečně existuje: Sečtěte všechna dvojčíslí rodného čísla a po vydělení 11 musí vyjít celé číslo.

13

Upřesnění již zmíněného triku: Stojíte v dopravním prostředku MHD. Jednou rukou se držíte madla a v druhé ruce držíte ruční zavazadlo (jako ruční zavazadlo má cestující právo vzít s sebou do vozidla bezplatně snadno přenosné věci...). Pokud k vám přistoupí revizor a požádá vás o lístek, vyjdete mu vstříc a odpovíte: "Mám, ale nemohu vám ho ukázat, protože podle § 16 odst. 1: cestující, který ve vozidle stojí, je povinen se za jízdy přidržovat zařízení vozidla k tomu určených," a ve druhé ruce držíte ruční zavazadlo. Podle § 20 odst. 1 "Jako ruční vazadlo má cestující právo vzít s sebou do vozidla bezplatně snadno přenosné věci, které estující má u sebe a lze je případně umístit ve vozidle na místo pod sedadlem nebo nad dadlem cestujícího. Zajišťování bezpečné manipulace s tímto zavazadlem a dohled na ně přísluší cestujícímu." Jak je uvedeno "manipulace s tímto zavazadlem a dohled na ně přísluší cestujícímu" a pokud ho odložíte z ruky, riskujete jeho bezpečnost i bezpečnost cestujících. Revizorovi nabídnete, že za zavazadlo může přejmout zodpovědnost, ale to vám musí vystavit písemně. Pokud vám nabídne, že jízdenku z vyší kapsi vyndá, vy máte samozřejmě právo odmítnout. Na další stanici se za stálého přidržování madel dobelháte ke dveřím opustíte dopravní prostředek.

12

Pokud vás čapne revizor (nejlépe při chůzi v metru) a požádá vás o jízdenku, zpražte ho pohledem a nahlas vykřikněte: "Nechte mě bejt, mě politika vůbec nezajímá!" Revizor záhadně ztratí autoritu a jde lovit jinam (platí na revizorky a starší páprdy).

11

Trik se dá použít pouze ve skupince, kde je přítomen alespoň jeden poctivec. Při spatření revizora se tento poctivec dá na útěk (nápadně nenápadně), ale pouze tak, aby ho revizor zpozoroval a měl velkou šanci ho chytit. Jestliže ho revizor chytne, je vyhráno. Poctivec začne hledat svůj platný lístek, který jako na potvoru zaboha nemůže najít. Po očku mezitím sleduje své kamarády. Až se černým pasežérům podaří vystoupit, ukáže revizorovi vítězoslavně platný lístek. Jako třešnička na dortě se vyplatí revizorovi poděkovat za trpělivost a popřát mu hezký den.

10

s trocha odvahy
Někdy funguje poslat revizora do...

9

Prokázat se je povinen stojící nebo sedící cestující. Pokud visíte na tyči, jste z obliga (Bratislava).

8

Sedíte na sedadle v dopravním prostředku a na uších máte walkmana. Je dobré pohupovat se v rytmu hudby a předstírat, že si naprosto nevšímáte okolí. Revizor přijde a začne šermovat odznakem a vůbec se bude snažit všemožně upoutat vaši pozornost. Nijak nereagujte. Pokud to revizora neomrzí, má jedinou možnost - lehce vám strčit do ramene či jinak se vás dotknout. V tom okamžiku je třeba rychle zareagovat, vyskočit a začit křičet: "Pomóc, zloděj, krade mi walkmana!" I kdyby měl revizor se po takovém trapasu chuť s vámi bavit a před ostatními cestujícími uvést vše na pravou míru, rozhodně nebude mít náladu požadovat jízdenku.

7

Když vás revizor s policistou chytí, tvrďte, že nemáte občanku a řekněte, že vám ji ukradli a že to jdete právě teď nahlásit.

6

Ukažte revizorovi neoznačenou jízdenku (kterou můžete při dostatku času označit) a řekněte, že jste ji do strojku strkal. Pokud se revizor zeptá "Jak, člověče?", rádi mu to předvedete... cvak!

5

Popřít všechno, co se dá.

Tohle funguje na 99%!!!

Revizoři jsou vesměs bambulové. A nejlepším trikem, co jsem zatím vyzkoušela je: Pokud máte při ruce pouze použitou jízdenku, dejte si ji mezi rty a jděte revizorům vstříc. Běžte sebevědomě a nejlépe otráveně (nebo spíš lehce přiotrávení). Zdá se to praštěné, ale funguje je to. Když ne na stovku, tak na devadesát procent určitě. Tento trik mi pomohl na Muzeu a Můstku, kde obvykle stojí horda revizorů i s policisty.

2

Když už vám revizor začne vypisovat pokutový blok, zpravidla se PUSTÍ madla. "Pane revizore, vy se nedržíte! A podle MPŘ je každý cestující povinen se za jízdy držet. Vy mě tak budete poučovat o nějakých pravidlech... atd."
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

(Mashapah, 12. 12. 2017 19:10)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.